محل تبلیغات شما

"از مسائلی که امروز نرسیدم و بعد، جلسه آینده باید طرح کنم - وقت هم گذشته - این عبارتی بود از هیدگر، تفصیل می دهم- بعد جلسه آینده تفصیل می دهم - که نوشته بودم اینجا عین عبارت

Die Gelassenheit zu den Dingen und die Offenheit für das Geheimnis

بنده اگر همسخن با هیدگر هستم، من خودم را نمی آورم به هیدگر، بلکه همسخنی ام طوری است که هیدگر را می آورم در دوره ای که راجع(؟) به هیدگر برای اینکه اول اسلام است و تمام این مطالبی که گفتم و راجع به آنها و بعد هیدگر هست. ولی در بیان مطالبی - که دیدید اسلامی بود - از هیدگر. معتقدم یگانه کسی است که می شود جمعش کرد با انقلاب اسلامی بیشتر از دیگران.  بشرطی که اول اسلام بعدش هیدگر،(1) بارها گفته ام که مقام فقهای ما و تفقهی که گفتم جای خود دارد. اول علمای جمعه و جماعات بعدش هیدگر و کتب هیدگر من تفسیر می کنم در خدمت این [.] فرائض و نوافل اسلامی ولی در طرح مسائل قرب فرائض مثلا. نمی شود. ببینید در فارسی ترجمه کردم، این محتاج یک بسط و یک قدری توضیح هست {که بماند} برای بعد: "وارستگی بسوی اشیاء و فتوح برای راز". "فتوح" را گفته بودم که انسان دلش برای راز گشوده بشود و این راز، راز نهان و آشکارِ - هر دو - دیانت مقدس اسلام است، {انسان دلش گشوده بشود} برای اسم اعظم و تجلی اسم اعظم در پس فردا. از طرف دیگر ببینید اصلا وارستگی. غربی گفتم. یک وارستگی گفتم یکی هم عرض کردم که. ترجمه را اینجا نوشته ام دیگر.{یکی} "وارستگی به سوی اشیاء و فتوح برای راز"، یکی "رستگاری" است، "رستگاری" [.] دوره قرون وسطی {که} جایش را آزادی شیطانی دوره جدید گرفته. مسیحی می خواهد خودش را رستگار {کند} از دنیا و بعد رفتن به عقبی. یهودی می خواهد رستگار از عقبی و بنده دنیا {باشد}. تمام تاریخ(؟) اسلام در چیست؟ : در وارستگی از صومعه مسیحی و {از} خانقاه مضاعف نفس اماره دوره جدید و یهودی و غیر یهودی و حتی بیائید در باب پاپ. اینها صومعه دیگر نمی خواهند، آنچه هست خانقاه نفس اماره دوره جدید است:"کنون که صومعه آلوده شد به خون دلم/گرم به باده بشوئید حق به دست شماست"، در صومعه. "صوفی صومعه عالم قدسم." شعر های حافظ را باید برایتان بخوانم: "من ملک بودم و فردوس برین جایم بود/ آدم آورد درین دیر خراب آبادم". دیر خراب آباد چیست؟ این عالمی است که انسان خراب می شود از مسیحیت، خراب می شود از یهودی، خراب می شود از دوره تمام اسماء، خراب می شود از اسماء، و آباد می شود در این خراب آباد به آبادی حقیقت و طریقت و شریعت دیانت مقدس اسلام. آبادی جهان در خرابی از کفر و زندقه و شرک دو هزار و پانصد سال بیشتر تاریخ است و از نو آباد شدن به آبادی جمهوری اسلامی و آنهم در خط ظهور مهدی موعود".

1 – عبارتی که نگارنده در تشخیص صحیح آن تردید داشت لذا در زیر نویس آورده می شود به این مضمون:"نه اول هیدگر بعدش بنده"

"امت"، "ملت"، "جامعه" – قسمت سوم

"امت"، "ملت"، "جامعه" – قسمت دوم

"امت"، "ملت"، "جامعه" – قسمت اول

هیدگر ,خراب ,دوره ,اسلام ,وارستگی ,صومعه ,می شود ,خراب می ,شود از ,اول اسلام ,است که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نجات آب ، نجات زندگی